Bemutatkozás

Iskolánkban a Diákönkormányzat a tanulók, a tanulóközösségek érdekeinek képviseletét, tanórán kívüli, szabadidős tevékenységének segítését szolgálja. Működése segíthet hosszú távon kialakítani tanulóinkban az értékteremtő közösséghez tartozás igényét, az iskolai társasági életben való aktív, felelősségteljes szerepvállalás szándékát.

A Diákönkormányzat a törvényi előírások szerint működik. A tanulói öntevékenység a DÖK-öt segítő oktató támogatásával több területen nyilvánul meg (rendezvények, sport, DÖK-napok). A Diákönkormányzat meghatározó szerepet kíván betölteni az iskola életében.

Intézményünk fontosnak tartja és támogatja az autonóm, együttműködni képes diákszervezetet. A hasznos programok kínálása, értelmes tevékenységek kialakítása az iskolának is érdeke, ha az harmonizál a pedagógiai program egészével. Diákönkormányzatunk célja, hogy támogassa a diákokat érdekeik érvényesítésében és élhető körülményeket biztosítson számukra.

A diákönkormányzati képviselőket az osztályok delegálják minden tanév elején. A DÖK-öt a képviselők által választott Elnök és az általa választott Vezetőség irányítja.

A DÖK Vezetősége:

• Patronáló oktató: Antal Szilvia
  • Elnök: Héder Hanna Jázmin (11.sv)
  • Elnökhelyettes: Tóth Kristóf (13.IC)
  • Titkár: Thüringer Zsófia (10.sv)

Diákönkormányzatunk Szervezeti és Működési Szabályzata

Elérhetőségeink: